close
تبلیغات در اینترنت
اگه نماز نمیخونی حتما اینو بخون حتما !!
.
بدون شرح
درباره وبلاگ
ورود کاربران
نام کاربری :
رمز عبور :
رمز عبو را فراموش کرده ام
عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

بازدیدکنندگان سایت
آمار بازدیدکنندگان سایت
قرآن آنلاین

قرآن آنلاين بسيار نفيس

آیدی یاهو مدیر
زمان محلی تهران UTC +03:30
آمار سایت
  • کل مطالب ارسالی : 45
  • کل نظرات ارسالی : 5
  • تعداد کل کاربران : 4
  • بازدید امروز : 4
  • بازدید دیروز : 6
  • بازدید هفته : 15
  • بازدید این ماه : 238
  • بازدید سال : 1,568
  • بازدید کل : 23,564
امکانات جانبی
فال امروز


امير المؤمنان علی (علیه السلام) میفرمایند :

اگر خدا كفيل است ؟ غصه برای چه ؟
اگر رزق تقسيم شده ؟ حرص چرا ؟
اگر دنيا فريبنده است ؟
اعتماد به آن چرا ؟
اگر بهشت حق است ؟
تظاهر به ايمان چرا ؟
اگر قبر يك حقيقت است ؟
ساختمانهای مجلل چرا ؟
اگر جهنم راست است ؟
اين همه ناحق كردن چرا ؟
اگر حساب آخرت وجود دارد ؟
جمع مال حرام چرا ؟
اگر قيامتی هست ؟
خيانت به مردم چرا ؟
اگر دشمن انسان شيطان است ؟
پيروی از او چرا ؟

امروزه علم ثابت كرده است كه نماز و امواج بدن انسان روی هم تأثیرات شگفتی دارند

 

امروزه علم ثابت كرده است كه نماز و امواج بدن انسان روی هم تأثیرات شگفتی دارند.

به نقل از سایت I.S.I ، هارولد‌بور از دانشگاه ییل برای اولین ‌بار با انجام یك آزمایش ساده ، به وجود میدان مغناطیسی در اطراف موجود زنده پی‌ برد.

او با توجه به یك مولد الكتریكی كه در آهن‌ربا در داخل سیم‌پیچ دوران می‌دهد و جریان تولید می‌كند، اوسمندری را در یك ظرف آب‌نمك قرار داد و ظرف را به دور سمندر چرخاند...

امروزه علم ثابت كرده است كه نماز و امواج بدن انسان روی هم تأثیرات شگفتی دارند

 

امروزه علم ثابت كرده است كه نماز و امواج بدن انسان روی هم تأثیرات شگفتی دارند.

به نقل از سایت I.S.I ، هارولد‌بور از دانشگاه ییل برای اولین ‌بار با انجام یك آزمایش ساده ، به وجود میدان مغناطیسی در اطراف موجود زنده پی‌ برد.

او با توجه به یك مولد الكتریكی كه در آهن‌ربا در داخل سیم‌پیچ دوران می‌دهد و جریان تولید می‌كند، او سمندری را در یك ظرف آب‌نمك قرار داد و ظرف را به دور سمندر چرخاند.

الكترودهایی كه در این ظرف وجود داشتند و به یك گالوانومتر حساس متصل شده‌ بودند، یك جریان متناوب را نشان می‌دادند. زمانی كه بور این آزمایش را بدون سمندر انجام داد، گالوانومترهیچ جریانی را نشان نداد.

این بدان معنا بود كه در اطراف موجود زنده میدانی وجود دارد كه خاصیت مغناطیسی هم دارد. بور این وسیله را بر روی دانشجویان داوطلب خود امتحان كرد و مشاهده كرد كه این میدان در بدن انسان هم وجود دارد و كاملا تابع رویدادهای اساسی زیست‌ شناختی بدن است. او این میدان را حیاتی نامید چون هرگاه حیات از بین برود ، میدان حیاتی هم از بین می‌رود. به گونه‌ای كه یك سمندر مرده كه در دستگاه بود هیچ پتانسیلی به وجود نمی‌آورد.

تشكیل میدان مغناطیسی بدن

همانگونه كه می‌دانید ، در بدن ما میلیون‌ها عصب وجود دارد كه كار انتقال پیام در بدن ما به وسیله تحریك الكتریكی این عصب‌ها صورت می‌گیرد.

در اثر بارش بار در اطراف آنها در بدن ما یك میدان تشكیل می‌شود و میدان بدن ما در اثر فعالیت همزمان میلیون‌ها عصب به وجود می‌آید.

امواج مغزی

امواج مغزی: دستگاه موج‌نگار مغز چهار نوع منحنی از امواج مغزی را ارائه می‌دهند كه عبارتند از : آلفا ، بتا ، دلتا و تتا. ریتم‌های دلتا كندترین امواج مغزی را با تناوب از یك تا سه دور در ثانیه بوده و اغلب در خواب عمیق ظاهر می‌شوند.

ریتم‌های آلفا از هشت تا 12 دور در ثانیه، دراوقات تفكر، تامل آزاد رخ داده و در صورت تمركز حواس و توجه قطع می‌شوند وبالاخره ریتم‌های بتا با تناوب 13 الی 22 دور در ثانیه، ظاهرا منحصر به نواحی جلوئی مغز، یعنی جایی كه فعالیت‌های پیچیده مغزی رخ می‌دهد هستند.

امواج آلفا امواج بسیار مهمی هستند كه به وسیله هانس‌برگر آلمانی كشف شدند و به گفته وی با نوعی هوشیاری و خودآگاهی معطوف به درون ظاهر می‌شوند و تغییرات فیزیولوژی مهمی در بدن ایجاد می‌كنند مثل تمركز و یادگیری.

میدان مغناطیسی بدن و امواج مغزی در معرض خطر

حتما تا به حال ‌درباره خطرات گوشی‌های موبایل یا زندگی در نزدیكی نیروگاه‌های برق چیزهایی شنیده‌اید. بنابر تحقیقات پروفسور لای امواج مغناطیسی كه از نیروگاهای برق یا وسایل برقی مثل سشوار و ریش‌تراش برقی و... ساتع می‌شود به دی ان ای سلول‌های مغزی آسیب می‌رساند و قابلیت ترمیم را در آنها از بین می‌برد.

میدان‌های مغناطیسی خارجی علاوه بر آسیب به دی ان ای مغز اثر منفی دیگری به بدن دارند. این میدان‌ها باعث اختلال در میدان مغناطیسی طبیعی بدن می‌شوند. همان‌طور كه می‌دانید نزدیك به 70%از بدن ما را آب فرا گرفته و مولكول‌های آب به صورت دو قطبی هستند و زمانی‌ كه ما در معرض یك میدان مغناطیسی خارجی قرار می‌گیریم ، این مولكول‌ها در جهت آن میدان قرار می‌گیرند و این پدیده باعث می‌شود نظم میدان مغناطیسی ما به هم بریزد.

علاوه بر عوامل خارجی یك‌سری عوامل داخلی نیزوجود دارند كه باعث می‌شوند اختلال در میدان بدن ایجاد شود. مهم‌ترین آنهابارهای الكتریكی هستند كه هنگام بارش بار در عصب در اطراف آن به وجودمی‌آیند و به صورت الكتریسیته ساكن در بافت‌های بدن ذخیره می‌شوند و میدانی كه در اطراف این بارها به وجود می‌آیند در میدان بدن ایجاد خلل می‌كنند.

این‌ بارها به خصوص در نقاطی كه تراكم اعصاب بیشتر است ذخیره می‌شوند و به دلیل این كه هم تراكم زیادی دارند و هم درنزدیكی عصب‌های بیشتر و مهم‌تری قرار دارند برای بدن به شدت مضر هستند. ازجمله این نقاط ناحیه سر و دست‌ها و قسمت مچ پا به پایین است و در بین این سه قسمت ، سر اهمیت ویژه‌ای دارد چون بارهای ذخیره شده در آن علاوه بر ایجاد خلل در میدان مغناطیسی مغز باعث اغتشاش در امواج مغزی نیز می‌شوند.

به ظاهر ما روزانه تنها دقایقی را در معرض میدان مغناطیسی هستیم. مثل موبایل یا سشوار و غیره. اما در طول دوران زندگی خود در معرض میدانی بسیار قوی هستیم و آن میدان مغناطیسی زمین است.

عوامل داخلی اغتشاش در میدان بدن ما هم فعالیت‌های حیاتی و اجتناب ‌ناپذیری هستند كه در تمام طول عمر ما در جریان هستند پس چگونه می‌توان باعث خلل این اثرات سو كه باعث اختلال در بدن ما و بیماری‌هایی مثل سرطان می‌شوند را خنثی كرد ؟

در اینجاست كه باید گفت خداوند راه‌ حل تمام این سئوالات را در یك عمل ساده كه امكان آن برای همه افراد وجود دارد و بیش از چند دقیقه هم وقت نمی‌برد و هیچ ضرری هم ندارد به انسان هدیه داده و آن نـمـاز است.

نماز و میدان مغناطیسی

آن گونه كه از تصاویر به دست آمده از میدان مغناطیسی زمین پیداست ، به طور شگفت‌انگیزی اگر انسان در هر نقطه از زمین رو به قبله بایستد ، میدان مغناطیسی بدنش بر میدان مغناطیسی زمین منطبق می‌گردد و در مدتی كه در نماز است میدان بدنش منظم می‌شود.

اخیرا هم كشف شده است كه قلب زنان منظم‌ تر و قوی‌تر از مردان می‌ زند و دلیل آن همین تغییر ولتاژ است.

نماز و بارهای الكتریكی

همانطور كه قبلا اشاره شد بارهای زائدی كه دراثر تحریكات الكتریكی اعصاب به وجود می‌آیند هم برای میدان بدن و هم بر امواج مغزی اثر سوء دارند و این اثرات در نواحی‌ كه اعصاب در آن تحرك بیشتری دارند ، خطرات جدی‌تری ایجاد می‌كنند و باید هر چه سریع‌تر از آن نواحی دور شوند.

به طرز حیرت‌آوری می‌بینیم كه این نواحی دقیقا نواحی هستند كه در وضو شسته می‌شوند و بنابر تحقیقات صورت گرفته بهترین راه دفع این بارهای زائد استفاده از یك ماده رساناست كه سریع‌ترین و ارزان‌ترین و بی‌ضررترین ماده برای این كار آب است و جالب اینجاست كه آب هرچه خالص‌تر باشد سریع‌تر بارهای ساكن را از بدن ما به اطراف گسیل می‌دهد وهیچ مایعی مثل آب خالصی كه در وضو به انسان سفارش شده این اثر  را  ندارد.

نماز و امواج مغزی

با دفع بارهای زائد بدن در وضو امواج مغزی در ایده‌آل‌ترین حالت قرار می‌گیرند. علاوه بر آن حالت تمركزی كه در هنگام نماز در انسان به وجود می‌آید ، تشعشع امواج آلفا را به اندازه قابل توجهی بالا می‌برد و توانایی مغز را در تولید این امواج زیاد می‌كند.

منبع : خبرگزاری قرآنی ایران
نوع مطلب :
برچسب ها :

امتیاز : :: نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 7
تعداد بازدید مطلب : 126

.
. .